УЛТИМАТИВЕН CROSSOVER
НОВИОТ NISSAN QASHQAI

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Супереволуција

Nissan - овиот модел Qashqai во 2007 година постави нов тренд во сегментот на кросовери со компактни димензии и SUV практичност. Но, дојде време да се запознаеме со новиот Nissan Qashqai.
Со моќен став, остри LED светла и импозантни 20-инчни алуминиумски фелни како и аеродинамично компактна форма, Qashqai уште еднаш е горд претставник на новата визија на брендот.

ПОГЛЕДНЕТЕ ОДБЛИЗУ
Надворешен дизајн
Надворешен дизајн
Надворешен дизајн
Надворешен дизајн
Ентериер и багажник

ЕНТЕРИЕР И БАГАЖНИК

Дури и неговите практични карактеристики се привлечни

Навлаката во комбинација од Nappa и еко-кожа⁽¹⁾ како и седиштата на возачот и совозачот кои имаат функција за масажа го одземаат здивот. Уживајте во придобивките од прилагодливиот дигитален дисплеј и напредните системи за поврзување. Откако ќе се уверите во пространоста на патничкиот простор, ќе Ви биде тешко да му одолеете.

ОТКРИЈТЕ ПОВЕЌЕ
Бои и димензии

БОИ И ДИМЕНЗИИ

Бои и димензии

Прилагодете го вашиот Qashqai според вашиот вкус благодарение на богатиот избор на бои на каросерија, вклучувајќи комбинации во две бои кои ги истакнуваат линиите на купето. Qashqai не е создаден да биде ист како останатите.

ОТКРИЈТЕ ПОВЕЌЕ
Мотори

МОТОРИ

Интелигентна моќ што ќе Ве одведе кон иднината

Препуштете се на неспоредливо уживање во возењето со два нови мотори. Новиот благ хибриден мотор на Qashqai ја нагласува неговата ефикасност. Qashqai e-POWER (6) ја комбинира технологијата на електрични возила со практичноста и сигурноста на бензинскиот мотор со цел да понуди моментално забрзување и на најнежните карактеристики на возењето, додека го прави возењето скоро нечујно.

ОТКРИЈТЕ ПОВЕЌЕ

СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ ВО ВОЗЕЊЕТО

Напредната технологија Ви обезбедува помош кога таа Ви е потребна

Nissan Intelligent Mobility го прави секое ваше возење уште побезбедно и поврзано. Ќе бидете посвесни за вашата околина и ќе имате помош во возењето кога и да Ви е потребно тоа.

ОТКРИЈТЕ ПОВЕЌЕ

ПОВРЗАНОСТ

Поврзани со светот кој ве опкружува

Со помош на технологијата за поврзување, целиот свет Ви е на дофат на рака - дури и вашиот глас. Напредните системи за поврзување на паметните телефони и безжичното полнење прават сè да биде полесно.

ОТКРИЈТЕ ПОВЕЌЕ

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА

Откријте го вашиот стил

Изгледајте поелегантно од било кога! Иновативниот дизајн и практичните додатоци го прават вашиот Qashqai совршен придружник за градско возење или пак за семејно патување.

ОТКРИЈТЕ ПОВЕЌЕ

Дизајнирајте го вашиот совршен Qashqai

Одберете ја најдобрата комбинација за себе од богатата палета на бои и дополнителна опрема. Бидејќи Qashqai е уникатен и се издвојува од сите останати.

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА
Дизајнирајте го вашиот совршен Qashqai

(1) Клиентите не треба да се потпираат само на карактеристики што го поедноставуваат возењето. Некои карактеристики нема да работат во сите услови и околности. Мора да се почитуваат ограничувањата на брзината и сите останати законски ограничувања. За општи услови за користење на технологиите на Nissan, контактирајте со овластен продавач на Nissan или проверете овде.

(3) e-POWER ќе биде достапен од пролет 2022. 

(4) За да можете да користите Amazon Alexa® и Google Assistant, ќе морате да отворите сметка на Амазон или Google.

За да можете да користите Amazon Alexa® и Google Assistant, ќе морате да отворите сметка на Амазон или Google.

(5) Списокот на опрема е необврзувачки и информативен. Контактирајте со вашиот овластен продавач на Nissan за подетални информации за опремата.

Прикажаните фотографии и описи се само илустративни. Во некои случаи, тие не го претставуваат возилото наменето за македонскиот пазар и не го покажуваат специфичниот модел, пакет опрема или специјална понуда. Функциите може да не бидат достапни или би биле достапни само со дополнителен финансиски износ.