ПОНУДИ > X-TRAIL 2.0 DCI TEKNA 4WD CVT

X-TRAIL 2.0 DCI TEKNA 4WD CVT  

СЕГА СО 14% ПОПУСТ


СЛАВИМЕ 10 ГОДИНИ АУТОМОТИВ ГРУП СО СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА НА МОДЕЛОТ X-TRAIL 2.0 dCi TEKNA 4WD CVT СО 14% ПОПУСТ
Најубавите спомени од вашите возбудливи авантури.


Опрема:

VISIA СЕРИСКА ОПРЕМА


Сигурност

 • ABS (Anti-lock Brake System)
 • Систем против блокирање на тркалата EBD (Electronik Brake Force Distribution)
 • Електричен регулатор на силата на кочење
 • Воздушни перничиња за возач и совозач
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач
 • Воздушни завеси за возач и совозач
 • Можност за исклучување на совозачко воздушно перниче
 • Два сигурносни појаси во три точки напред и три појаси во три точки позади
 • Ограничувач на силата на затегнување на предните појаси
 • По висина подесувани сигурносни појаси
 • ISOFIX држачи за детско седиште
 • ESP Електронска контрола на стабилноста на возилото
 • Nissan Chassis Control (Nissan-ов систем за контрола на шасија)

Внатрешност

 • Клима уред
 • Радио со CD
 • Приклучок за USB, AUX, Bluetooth
 • 4 звучници
 • Мерач на надворешна температура
 • Дигитален часовник
 • Серво управувач подесуван по висина и длабочина
 • Команди за радио
 • Патен компјутер
 • Темпомат
 • Електрично подигнување на стаклата напред и назад
 • Осветлен багажен простор
 • Огледала во штитниците од сонце на возачка и совозачка страна
 • Осветлување во предна касета
 • Џебови на заден дел од возачко и совозачко седиште
 • 12 V приклучок напред
 • Централна фиока со простор за чаши со ладење/греење
 • По висина подесувани потпирачи за глава напред (2) и назад (3)
 • Возачко седиште подесувано по висина
 • Деллива задна клупа (40:20:40) и лизгачка задна клупа (60:40)
 • Преден потпирач за рака
 • Преградна плоча во багажникот (9 комбинации)
 • Потпирач за рака на задните седишта со држач за чаши
 • Внатрешни хромирани рачки

Надворешен изглед

 • Светла за магла позади
 • Follow me home функција
 • 17'' Алуминиумски фелни
 • Димензии на гуми 225/65 R17
 • Преден и заден браник во боја на каросерија
 • Заштитна пластика околу возилото
 • Хромирани рачки на вратите
 • Ел. подесувани и греени ретровизори во боја на каросерија со покажувачи на смер вградени во нив
 • LED дневни светла
 • Украсни хромирани лајсни околу прозорите
 • Халогени предни светла
 • Спојлер

Техника

 • Имобилизатор
 • Далечинско централно заклучување
 • Темпомат
 • Ограничувач на брзина
 • Помош при качување на нагорнини (Hill Start Assist)
 • 12,7-cm TFT екран во боја
 • Електронска рачна кочница
 • Индикатор за контрола на притисок во пневматици (Tyre Pressure Monitoring System)
 • Start/Stop систем
 • Електронска контрола - ALL MODE систем 4x4 (за модели со погон на 4 тркала)
 • Резервна гума
 • Индикатор за промена на брзина

ПАКЕТ СИГУРНОСТ (НА VISIА)

 • Систем за автоматско препознавање на патни знаци
 • Систем за предупредување при ненамерно напуштање на возната лента
 • Систем за одбегнувањее на фронтален судар
 • Самозaтемнувачки ретровизор
 • 8 паркинг сензори

ACENTA СЕРИСКА ОПРЕМА (дополнително на опрема VISIA)

Внатрешност

 • Автоматски двозонски клима уред
 • Со кожа обложен управувач
 • Кожна рачка на менувач
 • 6 звучници
 • Самозатемнувачки ретровизор

Надворешен изглед

 • Предни светла за магла со хромирани лајсни околу светлата
 • Електрично преклопливи ретровизори во боја на каросерија
 • Затемнети задни стакла со UV заштита
 • Електричен стаклен кров (стандардно со 7 седишта, опција на 5 седишта)

Техника

 • Автоматско вклучување на светла
 • Сензори за дожд
 • Систем за автоматско препознавање на патни знаци
 • Систем за предупредување при ненамерно напуштање на возната лента
 • Систем за одбегнување на фронтален судар
 • 8 паркинг сензори
 • Автоматски долги светлаTEKNA СЕРИСКА ОПРЕМА (дополнително на опрема ACENTA)

Внатрешност

 • Електрично подесување на возачко и совозачко седиште
 • Кожни седишта
 • Лумбална потпора во возачко седиште
 • Предни грejни седишта

Надворешен изглед

 • Надолжни кровни носачи во сребрена боја
 • LED светла
 • 19" алуминиумски фелни
 • Димензии на гуми 225/55 R19
 • Електричен стаклен кров

Техника

 • Интелигентен клуч со stop/start копче за вклучување на моторот
 • 10 паркинг сензори
 • Систем за предупредување на возило во мртов агол
 • Систем за препознавање на објекти во движење при возење назад
 • Систем за одржување на вниманието на возачот
 • Нова генерација Nissan Connect Gen2 Kai (7" display)
 • Навигација
 • Интелигентен систем за паркирање Around View Monitor (4 камери за 360°преглед околу возилото)
 • Електрично отворање на багажникот
 

RECI DRUGIMA O NAMA!

PODIJELI NA DRUŠTVENIM MREŽAMA