ПОНУДИ > NISSAN QASHQAI VISIA 1.5 DCI 110 KS


ОВАА ГОДИНА ЈА СЛАВИМЕ 10 ГОДИШНИНАТА СО:

 • Специјална понуда за моделот Visia 1.5 DCI 110 KS и доплата од 1.200 €** за модел Аcenta

Опрема:


VISIA сериска опрема


Сигурност

 • ABS (Anti-lock Brake System)
 • Систем против блокирање на тркалата EBD (Electronic Brake Force Distribution)
 • Електричен регулатор на силата на кочење
 • Воздушни перничиња на возач и совозач
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач
 • Воздушни завеси за возач и совозач
 • Можност за исклучување на совозачкото воздушно перниче
 • Два сигурносни појаси во три точки напред и три појаси во три точки позади
 • Ограничувач на силата на затегнување на предните појаси
 • По висина подесиви сигурносни појаси напред
 • ISOFIX држачи за детско седиште
 • ESP (Електронска конрола на стабилноста на возилото)
 • Nissan Chassis Control (Nissan-ов систем за контрола на шасија)

Внатрешност

 • Клима уред
 • Полен филтер
 • Радио со CD и MP3 читач
 • Приклучок за USB, AUX
 • 4 звучници Bluetooth
 • Мерач на надворешна температура
 • Дигитален часовник
 • Серво управувач подесуван по висина и длабочина
 • Команди за радио, патен компјутер, Bluetooth на управувач
 • Електрично подигнување на стаклата напред и назад
 • Осветлен багажен простор
 • Огледала во штитниците од сонце на возачка и совозачка страна
 • 12V приклучок напред
 • Држачи за чаши на централниот дел
 • По висина подесувани потпирачи за глава напред (2) и назад (3)
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • Деллива задна клупа (60:40)
 • Преден наслон за раце

Надворешен изглед

 • Челични фелни 16"
 • Димензии на гуми 215/65 R16
 • Преден и заден браник во боја на каросерија
 • Заштитна пластика околу возилото
 • Надворешни рачки во боја на каросерија
 • Електрично подесувани, греени ретровизори во боја на каросерија со вградени покажувачи на насока
 • LED дневни светла
 • Украсни хромирани лајсни околу прозорите
 • Халогени предни светла

Техника

 • Имобилизатор
 • Далечинско централно заклучување
 • Темпомат
 • Ограничувач на брзина
 • Помош при тргање на угорнина (Hill Start Assist)
 • Инструментална плоча со 12,7 - cm TFT екран во боја
 • Електронска рачна кочница
 • Систем за мерење на притисок на пневматици (Tyre Pressure Monitoring System)
 • STOP/START систем
 • Електронска контрола - ALL MODE систем 4x4 (за модели со погон на 4 тркала) 

ACENTA СЕРИСКА ОПРЕМА (дополнително на опрема VISIA)

Внатрешност

 • Автоматски двозонски клима уред
 • Управувач обложен со кожа
 • Осветлување во касета пред совозач
 • Кожна рачка на менувачот
 • 6 звучници
 • Лумбална потпора во возачко седиште
 • Џебови на заден дел од возачко и совозачко седиште
 • Осветлување во возилото на задниот дел
 • Наслон за раце позади со држач за чаши
 • Преградна плоча помегу багажен дел и кабина
 • Посебно осветлување во возилото

Надворешен изглед

 • 17" алуминиумски фелни
 • Димензии на гуми 215/60 R17
 • Предни светла за магла со хромирани лајсни околу светлата
 • Електрично преклопливи ретровизори во боја на каросерија

Техника

 • Автоматско вклучување на светла
 • Сензори за дожд

*1.271.000 ден.
**74.400 ден.

 

RECI DRUGIMA O NAMA!

PODIJELI NA DRUŠTVENIM MREŽAMA